Projektowanie i budowa STRUMIENIC

Specjalizujemy się w projektowaniu i budowie strumienic.


Projektowanie STRUMIENIC

Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie projektowania i budowy strumienic, według wytycznych naszych zleceniodawców.


DOŚWIADCZENIE

Projektowaliśmy i wykonaliśmy strumienice między innymi dla: Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Ricerca sul Sistema Energetico S.p.A w Mediolanie, Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Zobacz nasze REFERENCJE

Nasza wizja

strumienicE

Strumienice są urządzeniem służącym do transportu cieczy, zawiesin, materiałów sypkich, czy gazów. W zależności od zastosowania strumienica zasilana jest przez pompę, sprężarkę lub parę.
 

Rodzaje strumienic

Wyróżnia się kilka rodzajów strumienic, w zależności od ich zastosowania i spodziewanych rezultatów:
  • Strumienica pary – służąca na przykład do zwiększenia wydajności silnika parowego, działanie strumienicy polega na wypompowywaniu wody chłodzącej ze zbiornika próżniowego na zewnątrz wykorzystując potencjał pary wodnej i jednocześnie ją skraplając.
  • Strumienice wykorzystywane w pompach ciepła – stosując strumienice w pompach ciepła, które korzystają z dwutlenku węgla (CO2) zwiększa się sprawność energetyczną. Część ciepła jest odzyskiwania, gdzie normalnie uciekałaby z układu. W rezultacie dochodzi do zwiększenia sprawności całego systemu, a także obniżenia zużycia energii.
  • Strumienice przepływowe – zastosowanie mają między innymi w systemach klimatyzacji, urządzeniach ziębniczych, a także w pompach ciepła. Przy zastosowaniu strumienicy przepływowej odzyskuje się część pracy, która w tradycyjnych urządzeniach traci się na zaworze dławiącym.
  • Strumienice amoniakalne 

Proces realizacji zlecenia strumienic

Firma TB Technology świadczy kompleksowe usługi w zakresie projektowania i budowy strumienic, dostosowane do indywidualnych oczekiwań klientów. Nieustannie gromadzimy doświadczenie i udoskonalamy strumienice. Bardzo chętnie przyjmujemy zgłoszenia od klientów i do każdego z nich podchodzimy w sposób indywidualny, tak aby w jak najlepszy sposób zrealizować założone oczekiwania.

Zajmiemy się opracowaniem projektu, aż po jego wytworzenie i wdrożenie. Realizacja zlecenia dotycząca strumienic przeważnie trwa kilka lub kilkanaście tygodni, w zależności od wielkości zamówienia i złożoności strumienic.

Poniżej prezentujemy schemat jak wygląda proces realizacji zlecenia:


Koncepcja


- zbieramy jak najwięcej danych wejściowych: szkic projektu, zastosowanie i przeznaczenie strumienicy,
- przedstawiamy niezobowiązującą ofertę handlową,
- po akceptacji wstępnych ustaleń przygotowujemy plan działania.


projekt


- kontakt z klientem, zaproponowanie rozwiązań,
- zgromadzenie niezbędnych materiałów, ustalenie założeń dotyczących projektu,
- ustalenie harmonogramu prac,
- opracowanie projektu.


Realizacja


- prace przygotowawcze,
- testy jakościowe.


Dostawa


- Przy każdej realizacji strumienicy dostępny jest Project Manager, który w trakcie realizacji prac jest w stałym kontakcie z klientami.

Przykładowe realizacje

Aktualnie spółka TB Technology wykonała prototypy strumienic dla jednostek badawczych, a także firm komercyjnych produkujących przemysłowe i domowe urządzenia. Firma opracowała zaawansowany sposób projektu i produkcji, który oferuje najlepsze rozwiązania oparte o zaawansowane symulacje numeryczne i obliczeniowe dynamiki płynów. Spółka zrealizowała między innymi następujące projekty strumienic:

Strumienica pary

Na zlecenie Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie wykonaliśmy trzy prototypy skraplaczy strumienicowych.
Budowo i projektowanie maszyn strumienica

Strumienica przepływowa

Zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy strumienice przepływowe zgodnie z wytycznymi zespołu badawczego Politechniki Śląskiej.
Naszym największym wyzwaniem przy projektowaniu i wykonywaniu zlecenia było zachowanie tolerancji dokładności oraz chropowatości powierzchni, którą ostatecznie udało się uzyskać z zamierzonym wcześniej efektem.
Strumienica TB Technology budowa i projektowanie maszyn

Strumienica ze zmienną geometrią

Przedstawiamy strumienicę, która została zaprojektowana i wykonana przez naszych konstruktorów.
Strumienica budowa maszyn i urządzeń TB Technology

Strumienica do pomp ciepła

Strumienice dla firmy JBG-2 Sp. z o.o., dla której wykonano prototypy w celu wdrożenia ich do produkcji pomp ciepła, a także Frizo Sp. z o.o.
 
W przypadku pomp cieplnych wykorzystujących CO2, strumienice służą do zwiększenia sprawności energetycznej poprzez odzyskiwanie części ciepła, które normalnie uciekałoby z układu. Działają one jako urządzenia do przenoszenia ciepła i napędu, umożliwiając skompresowanej CO2 oddawanie ciepła do strumienia o niższym ciśnieniu. W rezultacie zwiększa się sprawność całego systemu.
strumienica do pomp ciepła