Projektowanie i budowa maszyn przemysłowych

Specjalizujemy się w produkcji maszyn, stanowisk montażowych i urządzeń dla różnych gałęzi przemysłu. Są to maszyny i urządzenia, które zawsze wykonywane są na specjalne zamówienie, często produkowane jednostkowo na życzenie klienta przy jego niezwykle specyficznych wymaganiach. Budowa maszyn przemysłowych opiera się na rozwiązaniach „pod klucz”. Realizować będziemy inwestycje od koncepcji, aż po wdrożenie i serwis. Rozwiążemy problemy inżynieryjne, które są wyzwaniem dla przyszłych klientów.


Projektowanie maszyn przemysłowych

Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie projektowania i budowania maszyn przemysłowych, realizujących dowolny proces technologiczny, który jest wymagany przez klienta.


Obszar B+R

Przeprowadzimy badania i testy mające na celu zaprojektowanie automatycznych urządzeń. Poprzez specjalistyczną konstrukcję urządzenia opartą o przemysł 4.0 automatyczne linie nie będą wymagać wsparcia operatorów.


projektowanie CAD

Zespół spółki zaprojektuje maszyny w pełni automatyczne. Projekty będziemy opierać na zdobytych doświadczeniach zespołu konstruktorów pracujących dotychczas nad ulepszeniem maszyn produkowanych w Chinach.


Produkcja i budowa maszyn

Budowa maszyn przemysłowych opiera się na rozwiązaniach „pod klucz”. Realizujemy inwestycje od koncepcji, aż po wdrożenie i serwis. Rozwiązujemy problemy inżynieryjne, które są wyzwaniem dla naszych klientów.

Nasza wizja

Oferta

Proces realizacji zlecenia budowy maszyn i urządzeń

Świadczymy kompleksowe usługi projektowania oraz budowy maszyn z zakresem prac dostosowanym do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Przygotujemy pełne opracowanie pomysłu oraz wdrożymy je w Twojej firmie. Jeżeli potrzebujesz jedynie projektu/koncepcji, również chętnie się tym zajmiemy. Realizacja zlecenia trwa od kilku do kilkunastu dni, a nawet kilku tygodni. Wszystko zależy od zakresu prac oraz złożoności projektu. Poniżej przedstawiamy schemat obrazujący, jak wygląda proces realizacji zlecenia.

1. Koncepcja

 • na tym etapie potrzebujemy jak najwięcej informacji o oczekiwaniach oraz potrzebach klienta,
 • przedstawiamy niezobowiązującą ofertę handlową,
 • po akceptacji wstępnych ustaleń , przygotowujemy plan działania

2. Projekt

 • wizyta w firmie klienta, zaproponowanie usprawnień,
 • zgromadzenie niezbędnych materiałów, ustalenie założeń dotyczących projektu,
 • ustalenia harmonogramu prac,
 • opracowanie projektu.

3. Realizacja

 • prace przygotowawcze,
 • testy jakościowe,
 • uruchomienie i kalibracja.

4. Dostarczenie urządzenia do klienta

Nad realizacją każdego z etapów czuwa nasz Project Manager, który w trakcie realizacji prac jest w stałym kontakcie z klientami.

Przykładowe realizacje

Strumienica pary

Na zlecenie Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie wykonaliśmy trzy prototypy skraplaczy strumienicowych.
Strumienica render

Mikroturbina wiatrowa

Rozpoczęliśmy projektowanie mikroturbiny wiatrowej dla obszarów zurbanizowanych wraz z generatorem oraz falownikiem o mocy 2000W i wymiarze 2200x2200x2600.

Wózek transportowy

Na zlecenie LG ELECTRONICS POLSKA Sp. z o.o. zrealizowaliśmy projekt prototypu wózka hydraulicznego do transportu beczek z żywicą w pomieszczeniu zamkniętym.
 
Wózek transportowy projektowanie i budowa maszyn

Strumienice

Zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy strumienice przepływowe zgodnie z wytycznymi zespołu badawczego Politechniki Śląskiej.
Naszym największym wyzwaniem przy projektowaniu i wykonywaniu zlecenia było zachowanie tolerancji dokładności oraz chropowatości powierzchni, którą ostatecznie udało się uzyskać z zamierzonym wcześniej efektem.
Strumienica TB Technology budowa i projektowanie maszyn

Transportery optymalizujące produkcję

Zbudowany przez nas zespół transporterów składa się z 3 segmentów, przemieszczających pierogi przez różne etapy produkcji.
Zestaw transporterów

Transportery taśmowe

Na zlecenie naszego klienta opracowaliśmy projekt oraz wytworzyliśmy kilka szt. transporterów taśmowych.
Podstawę budowy przenośników taśmowych stanowią dwa wałki, napędowy i zwrotny o kształcie baryłkowym, stanowiące bazę opasania dla taśmy transportowej. Minimum jeden z nich jest napędzany przy pomocy motoreduktora lub serwo silnika, powodując ruch taśmy przenośnikowej wraz z transportowanym produktem.
Nasze transportery wykonywane ze stali węglowej mogą być pomalowane proszkowo na dowolny kolor w skali RAL.
Budowa maszyn transportery taśmowe

Podajnik wibracyjny z wygłuszeniem

Nasza ostatnia realizacja to podajnik wibracyjny z wygłuszeniem o pojemności 800 kg dla stalowych elementów z precyzyjną regulacją.

Budowa maszyn przykładowa realizacja podajnik wibracyjny

Turbiny

Na zlecenie Zespółu Silesian Wind Generator ,który  powstał poprzez zawarcie współpracy dwóch jednostek naukowych Politechniki Śląskiej – Katedry Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki (KENER) oraz Katedry Techniki Cieplnej (ITC), wykonaliśmy projekt oraz wspieraliśmy proces budowy wysoko-sprawnościowej turbiny wiatrowej do pracy w zurbanizowanym otoczeniu.

Budowa maszyn - turbina wiatrowa

Silnik Stirlinga

Na zlecenie Katedry Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej wykonaliśmy projekt oraz części prototypu głowicy silnika Stirlinga wraz z tłokiem i wymiennikiem ciepła (nagrzewnicą) wg patentu nr 238635.

Budowa maszyn silnik

Liofilizator

Na zlecenie FrostX  Sp. z o. o. wykonaliśmy wizualizację kompaktowego urządzenia do liofilizacji żywności. 

Budowa maszyn - liofilizator

Przesiewacz

Na zlecenie Technetic  Group  Sp. z o. o. wykonaliśmy kompleksowo projekt oraz budowę przesiewacza frakcyjnego.

Projekt lini montażowej do produkcji elementów plastikowych

FAQ

Często zadawane pytania

Posiadamy ponad 9-letnie doświadczenie w branży. Do każdego zlecenia podchodzimy bardzo indywidualnie. Nie straszny nam żaden proces produkcyjny a wykonaliśmy już ich bardzo wiele.

Zapytania prosimy kierować na adres mailowy: kontakt@tbtechnology.pl

Do zapytania proszę dołączyć wszystkie informację niezbędne do realizacji projektu. Jeżeli jednak preferują Państwo kontakt telefoniczny Tel. 505 919 862 lub spotkanie stacjonarne – zapraszamy.

Wszystkie urządzenia są projektowane zgodnie z normą PN-EN ISO 12100 dotyczącą analizy ryzyka, która opisuje sposób projektowania maszyn tak, aby były bezpieczne. Na etapie projektowania stosujemy rozwiązania bezpieczne same w sobie, a w drugiej kolejności poprzez zastosowanie odpowiednich środków ochronnych np. osłon czy urządzeń optoelektronicznych.

Możliwości jest bardzo wiele. Jesteśmy w stanie zaprojektować dowolny proces produkcyjny. Specjalizujemy się w głównej mierze w projektowaniu i budowie:

 • zautomatyzowanych linii produkcyjnych,
 • maszyn produkcyjnych,
 • stanowisk montażowych,
 • stanowisk pomiarowych.

Branża nie ma dla nas większego znaczenia. Zapotrzebowanie na projekty oraz budowę maszyn jest bardzo rozległe. Główna branża z którą obecnie współpracujemy to branża automotive.

Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów , konstruujemy nowe urządzenia lub przerabiamy już istniejące, a jeśli ingerujemy w układ bezpieczeństwa to nadajemy nową deklarację zgodności.

Kładziemy bardzo duży nacisk na wysoką jakość komponentów wykorzystywanych do realizacji zleceń, w końcu to my dajemy klientowi gwarancję na bezawaryjną pracę urządzenia.

Aktualności z branży budowy maszyn

Strumienica pompa ciepła CO2

Strumienice w pompach ciepła

Zastosowanie strumienic w pompach ciepła. Pompy cieplne wykorzystujące CO2 (dwutlenek węgla) jako czynnik chłodniczy zyskują na popularności ze względu na ich wydajność i przyjazne dla

Czytaj więcej »