You are currently viewing Urządzenie do kontroli poprawności montażu i markowania.

Urządzenie do kontroli poprawności montażu i markowania.

Jednym z naszych kolejnych zleceń z działu Budowy Maszyn Przemysłowych było zaprojektowanie i wytworzenie urządzenia dla zagranicznej firmy Mobase z siedzibą w Korei. Projekt polegał na wykonaniu urządzenia, które dokonuje kontroli poprawności montażu wyrobu i jego markowaniu. W przypadku gdy urządzenie zlokalizuje nieprawidłowości w montażu, markowanie nie odbywa się. Wyrobem, który będzie wytwarzany przez klienta jest wprowadzany do produkcji nowy model przycisku “multi-kierownicy” dla nowych modeli samochodów takich marek jak Hyundai oraz Kia.

Nasze urządzenie o wielkości mieszczącej się na blacie biurka jest całkowicie automatyczne. Operator bierze udział w procesie tylko na etapie wkładania i wyjmowania wyrobu po dokonanej kontroli i markowaniu. Urządzenie wyposażone jest w czujniki elektryczne i mechanizmy napędzane sprężonym powietrzem, które połączone są z centrum głównego sterowania całej linii produkcyjnej. To pozwala na włączenie naszego urządzenia do procesu produkcyjnego bez zakłócania pracy innych urządzeń linii i zabezpieczenia ciągłości produkcji. 

Aby zaprojektować urządzenie zgodne z oczekiwaną przez klienta jakością przyjrzeliśmy się najpierw pracy urządzenia starszej wersji, które wykonywało podobny proces w trakcie produkcji poprzednich modeli. W trakcie projektowania urządzenie bazowe zostało szczegółowo sprawdzone przez nasz dział projektowy, uwzględniono wszystkie wady konstrukcyjne i poprawiono je. Konstrukcja również została zmodyfikowana pod względem technologicznym, aby produkcja nowego urządzenia nie wymagała skomplikowanych procesów i jednocześnie zachowywała szczególną precyzję. Z tego też względu zastosowane zostały inne materiały oraz inna konstrukcja niektórych elementów.

Dodaj komentarz